E - Randevu
Doktorlarımız
Anlaşmalı kurumlar
Hastalarımızın Kaleminden
Öneri ve Şikayetleriniz
 
Miyop –Astigmat ve Hipermetrop Tedavisi Excimer Lazer
 
Miyop –Astigmat ve Hipermetrop Tedavisi Excimer Lazer

EXCİMER LAZER UYGULAMALARI

     Miyop, astigmat ve hipermetrop tedavisinde kullanılan Excimer lazerle, gözün kornea tabakasında mikronlar düzeyinde şekil değişikliği yapılarak tedavi sağlanmaktadır.
Excimer lazer kornea yüzeyine başlıca iki yöntemle uygulanmaktadır;

LASIK Yöntemi
     Bu yöntemde kornea tabakasında özel mikrokeratomla yaklaşık 90 -160 mikron kalınlığında bir flep kaldırılır, alt yüzeye lazer uygulandıktan sonra flep örtülür. Kornea yapısı uygun ve yeterli kalınlıkta ise emniyetle uygulanabilen bir yöntemdir. Kişi ertesi gün çalışma hayatına geri dönebilir, iyileşme hızlıdır, tedavide 1 hafta damla uygulaması vardır. Lazer işlemi sonrası ağrı, batma gibi rahatsızlık olmaz, yüksek numaralı gözlükler içinde uygulanabilir.

LASEK Yöntemi
     Özellikle ince kornea gibi, kornea yapısının Lasık yöntemine uygun olmadığı gözlerde uygulanan bir yöntemdir.
Kornea yüzeyindeki en yüzeysel hücre tabakası farklı yöntemlerle soyulur, alt yüzeye lazer uygulanır ve soyulan bu tabaka yüzeye örtülür.
Emniyetli bir yöntemdir, ilk birkaç gün kızarıklık, batma bulanık görme gibi şikayetler olabilir.

KİŞİYE ÖZEL LAZER UYGULAMALARI
     Bazı durumlarda göz yapısının gerektirdiği özel tedavi yöntemlerini uygulamak gerekebilir. Bu tedavi yöntemleri;

1- Wavefront tedavi
     Wavefront cihazı ile yapılan ölçümle gözün tüm ortamlarına ait kırıcılık bozuklukları tespit edilir. Ortaya çıkan özel haritaya göre düzeltme yapılabilir. Uygun değerlendirmelerle gece görüş sorunu engellenebilir, görmede artış sağlanabilir.

2- Topolazer tedavi
     Kornea yüzeyinde düzensizliği olan (düzensiz astigmat), daha önce lazer ile tam düzeltme sağlanamamış gözlerde, kornea yüzey haritasına (topografi) göre lazer uygulanabilir.

3- ASA mod tedavi
     Kişiye özel tedavilerden en sıklıkla uyguladığımız yöntemdir. Yukarıda anlatılan wavefront ve topolazer tedaviler özel şartlarda kısıtlı hasta gurubuna ihtiyaca göre uygulanmaktadır.
Buna karşılık ASA mod tedavi yöntemini, kornea yapısının uygun olduğu, kalınlığın yeterli olduğu geniş bir hasta grubunda uygulayabilmekteyiz. ASA mod tedavi kornea�ın orijinal (prolate dediğimiz) asferik yapısını bozmayacak şekilde lazer uygulamasıdır, bu yöntem ile görme düzeyinde sıklıkla 1- 2 sıra artış sağlanmakta ve gece görüş sorunları görülmemektedir.

NET LAZER GÖZ MERKEZİNDE lazer tedavisinde, günümüzün yüksek teknoloji gerektiren  gelişmiş cihazları kullanılmaktadır;bu cihazların, bakım ayar ve program güncellemeleri, Türkiye yetkili servisi tarafından anında yapılmakta ve teknoloji yakından takip edilmektedir. Kliniğimizde;

  1. Excimer lazer cihazı zeiss mel 80 (Almanya)
  2. Mikrokeratom cihazı moria M2 (tek kullanımlık başlık) (Fransa) kullanılmaktadır.

     Excimer lazer odası üç kademe geçişle girilebilen, steril ameliyathane koşullarında çalışılan özel hazırlanmış bir odadır. Hasta yakınlarının ortama yaklaşmasına hasta sağlığı için izin verilmemektedir.  Tüm ekip ameliyat kıyafetleri ile çalışmaktadır. Her bir göz için 5 dakika süren bir işlem olmasına rağmen titizlikten ödün verilmemektedir.
     Lazer öncesi değerlendirmede; rutin tam göz muayenesi sonrasında, Atlas topografi. Orbscan topografi, Ultrason, Pakimetri, Pupillometre cihazları ile ayrıntılı bir inceleme yapılmaktadır.
     Bu inceleme sonucunda kişinin göz yapısının lazer uygun olup olmadığı uygunsa, en başarılı ve risksiz yöntemin hangisi olduğuna karar verilir. Genel bir gözlem olarak başvuruların ortalama üçte birinin lazere uygun bulunmadığını söyleyebiliriz. Lazer kararı verildikten sonra işlem, yüzlerce lazer uygulaması yapmış deneyimli doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır.

  Merkezimizde Yapılan Tedaviler
Ameliyat İzleme
Miyop –Astigmat ve Hipermetrop Tedavisi Excimer Lazer
Katarakt Ameliyatı Fako Yöntemiyle
Keratokonus tedavisi UVA Cross-Link yöntemi ile
Şaşılık cerrahisi
Argon Lazer
Yag Lazer
Göz anjiyografisi
Bilgisayarlı Görme Alanı
Göz ultrasonografisi
Topografi – Pakimetri
Glokom (Göz Tansiyonu) Tedavi ve Cerrahisi
Şeker Hastalığı ve Göz
Kontakt Lens
Sarı Nokta Hastalığı (Makula Dejenerasyonu)Tedavisi
   
Copyright © 2010 Netlazer Tüm Hakları Saklıdır Tasarım ve Uygulama www.antebim.com